Čečenský vůdce: Infiltrovali jsme Islámský Stát

Významnou pomoc při ruských leteckých útocích proti Islámskému státu v Sýrii představují čečenští špióni, kterým se podařilo proniknout do této radikální organizace. Prohlásil to čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v rozhovoru pro ruskou státní televizi. Členové čečenských speciálních jednotek podle něj pomáhají v Sýrii navádět na cíle ruské letouny.

„Uvnitř Islámského státu byla vybudována rozsáhlá špionážní síť,“ citovala agentura Reuters Kadyrovova slova z prohlášení jeho úřadu. Celý rozhovor, ve kterém toto říká, by měla ve středu odvysílat ruská státní televize Rossija-1. Upoutávku na něj s částmi Kadyrovových prohlášení televize odvysílala už v neděli.

Podle Kadyrova jsou muži vyslaní do Sýrie čečenští „nejlepšími bojovníky“ a v oblasti pod kontrolou IS sbírají zpravodajské informace o infrastruktuře IS a počtech radikálů. V zemi prý trénovali po boku bojovníků IS už v počátcích války v Sýrii.

„Díky jejich práci jako agentů ruské letectvo úspěšně ničí základny teroristů v Sýrii,“ uvedl Kadyrov. Rusko útočí na území Sýrie od loňského září.

Rossija-1