Při tajné misi proti Islámskému Státu byli zraněni 3 hrdinové z britského komanda SAS

Před dvěma týdny se v médiích objevila následující zpráva:

Komando britských speciálních sil SAS provedlo riskantní operaci v samém srdci Islámského státu. Do přísně střežené Rakky proniklo v přestrojení: vojáci se zahalili do burek a v přestrojení za ženy islamistů zaútočili na základnu místního vůdce. Na první pohled primitivní lest slavila velký úspěch, informoval britský Daily Express.

A nyní tu máme zprávu o další přísně utajované misi SAS. Během mise byli zraněni 3 příslušníci tohoto britského komanda. Média po celém světě nyní píší o SAS jako o hrdinech.

Jednotky SAS a SBS zasáhl výbuch a několik jednotek utrpělo zranění poté, co na ně začalo střílet asi 30 bojovníků Islámského Státu.

Jedná se o první zraněné britské vojáky v britské stínové válce.

Britské, německé a americké speciální síly plnily misi, ve které měly nalézt slabá místa v obranné síti Islámského Státu v Mosulu.

Vojáci byli zahaleni v šátcích jako místní lidé, jeli v pick-upech a zbraně měli schované v podlaze.

Naneštěstí ale 10 mil od mosulského letiště zahájil Islámský Stát palbu se zbraněmi ráže 50 a s granáty poháněnými raketovým pohonem.

CafCDZiXIAEWqsC

Džihádisté použili také americká Humvee a stříleli z kulometů, kterými jsou tato vozidla vybavena. Islámský Stát je ukořistil od irácké armády.

Speciální jednotky vyskákaly z aut a kryly se pouze za svými auty. Následně zahájili palbu proti džihádistům.

Německé komando pak zničilo pozici Islámského Státu, přičemž bylo zabito i několik bojovníků.

3

Po 15 minutách byli všichni bojovníci Islámského Státu mrtví. Pomohl tomu i letecký úder.

Během boje byli kvůli výbuchu granátu džihádistů zraněni 3 muži z SAS. Ti byli ihned na místě ošetřováni. Následně byli dopraveni zpět do své vlasti a zotavují se.

4-5

Tyto speciální jednotky jsou součástí koalice společných Speciálních Operačních Jednotek a skládají se ze speciálních sil působících na různých územích v severním Iráku.

Oficiálně stovky britských vojáků provádí na zemi výcvik iráckých bezpečnostních sil.

 

 

Mirror.co.uk